Oluklu Mukavva Sektörü » Bobin İtme Arabaları » Bataryalı Bobin İtme Arabaları

BOBİN İTME ARABALARI

Bataryalı Bobin İtme Arabaları

Power Handling » Bataryalı Bobin İtici Ekipman (Roll Mover)
Broşür ve Video

Dünyanın ilk harici olarak şarj edilebilen bataryalı bobin itme arabalarını üreten PowerHandling, zincir aktarımlı ve direct drive sistemli olarak farklı ihtiyaçlara özel modeller sunar.

Kompakt yapıya sahip yüksek torklu bataryalı modeller ile tek bir operatör, 12 ton ağırlığındaki bobinleri dahi hızlı, kolay ve güvenli şekilde itebilmektedir.

Bakıma ihtiyaç duymayan Direct Drive aktarım sisteminin patent sahibi olan PowerHandling, dünya genelinde direct drive sistemine sahip bobin itme arabaları üretebilen tek tedarikçidir. Yeni RGB serisi bataryalı bobin itme arabalarında kullanılan patentli Solid Drive aktarım sistemi ise, geliştirilmiş bir tür direct drive sistemidir ve zincirli aktarım sistemine göre darbelere karşı beş kat daha dayanıklıdır.

Power Handling » RGB Bataryalı Bobin İtme Arabası
RGB Serisi

Solid Drive

Power Handling » B Serisi Bataryalı Bobin İtme Arabası
B Serisi

Direct Drive

Power Handling » E Serisi Bataryalı Bobin İtme Arabası
E Serisi

Zincirli Aktarım

Model Kapasite
(düz itme)
Kapasite
(eğimli itme)
Hız
(boşta)
Uygun
Kullanım
Şarj
Süresi
E20 3,3 ton 1,3 ton 21 m/dk. Orta-Yüksek 30-45 dk.
B40 8,3 ton 5,9 ton 19 m/dk. Düşük 45-60 dk.
B50 9,7 ton 7,0 ton 15 m/dk. Düşük 45-60 dk.
RGB40 9,5 ton 6,8 ton 17 m/dk. Orta-Yüksek 120-180 dk.
RGB50 12,4 ton 8,8 ton 13 m/dk. Orta-Yüksek 120-180 dk.
Power Handling » Bataryalı Bobin İtici - Direct Drive Sistemi
Direct Drive Sistemi

PowerHandling üretimi olan patentli Direct Drive sisteminde, motor ve planet dişli grubu, sürüş tekerleğinin içinde bulunur. Bu sayede direct drive sistemi herhangi bir şekilde bakıma ihtiyaç duymaz; sistem kapalı olduğu için dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı korunur ve sonuç olarak bobin itici ekipmanın daha kompakt, dayanıklı ve güvenilir olması sağlanır.

Power Handling » Bataryalı Bobin İtici - Batarya ve Şarj Cihazı
Batarya ve Şarj Cihazı

Makineden bağımsız olarak şarj edilebilen 36V ve 48V bataryalar, 45-60 dakikada (E ve B serisi) veya 150 dakikada (RGB serisi) şarj edilmektedir. Şarj esnasında bobin itici, ikinci batarya ile kullanılabilmektedir (Bataryalı modeller ile iki batarya verilmektedir).

Power Handling » Bataryalı Bobin İtici - Gelişmiş Özellikler
Gelişmiş Özellikler

Yüksek torka ihtiyaç duyulan ve yoğun kullanımlar için geliştirilen RGB serisi bobin itme arabalarının sahip olduğu gelişmiş özelliklerden bazıları: Çekilen maksimum ve ortalama amper sürekli olarak izlenir; motorun sıcaklığı takip edilir ve yüksek sıcaklıklarda fan otomatik olarak devreye girer; batarya voltajı dijital gösterge ile görülebilir; aşırı sıcaklık, aşırı amper veya düşük voltaj durumlarına karşı koruma mevcuttur ve kolay durum tespiti için led ile bilgilendirme yapılır.

Power Handling » Bataryalı Bobin İtici - Kapalı Dizayn Çelik Şasi
Tamamı Kaynaklı “Kapalı Dizayn” Çelik Şasi

PowerHandling bobin itme arabaları, kapalı kutu formundaki ve tamamı kaynaklı şasiye sahiptir ve tüm bağlantılar şasi içinde bulunduğu için darbelere karşı korumalıdır. Dikiş kaynaklı bu şasi, sıradan cıvata ile sabitlenmiş şasilere göre çok daha yüksek yapısal bütünlüğe ve dayanıklılığa sahiptir. Ayrıca nokta yükü altında güçlendirilmiş olan şasi, sert krom ile kaplanmıştır.

Power Handling » Bataryalı Bobin İtici - Hybrid İtici
Opsiyonel Özellikler

Dönebilir (swivel) tutma kolu, bitişik bobinlerin birbirinden ayrılması ve bobinlerin ileri ve geri hareket ettirilmesi için kullanılır.

Hibrit itme aparatı, raylı taşıma plakası üzerindeki bobinlerin, düz kenarlarından bobin ayaklarına doğru itilmesi için kullanılır. Bu opsiyon, yalnızca düz (center) tutma kolu olan bobin iticilerde kullanılabilir; dönebilir (swivel) tutma kolu ile birlikte kullanılamaz.

Power Handling » Bataryalı Bobin İtici - Tutma Kolu
Ayarlanabilir Tutma Kolu ve İleri & Geri Hareket

Uzunluğu ve yönü ayarlanabilen tutma kolu üzerinde, bobin itme arabasının farklı hızlarda ileri veya ihtiyaç duyulduğunda geriye hareket ettirilmesini sağlayan bir tetik bulunur.

Video
Bataryalı Bobin İtme Arabaları

Bu içeriğin görüntülenebilmesi için bilgisayarınızda "Adobe Flash Player" yüklü olmalıdır.

Adobe Flash Player İndirin

Video
Dönebilir (swivel) tutma kolu

Bu içeriğin görüntülenebilmesi için bilgisayarınızda "Adobe Flash Player" yüklü olmalıdır.

Adobe Flash Player İndirin

Video
Hibrit İtme Aparatı

Bu içeriğin görüntülenebilmesi için bilgisayarınızda "Adobe Flash Player" yüklü olmalıdır.

Adobe Flash Player İndirin